Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Lek Allefin w żelu do stosowania na skórę działa przeciwświądowo i miejscowo znieczulająco. Przeznaczony jest dla dzieci od 2 roku życia, młodzieży i dorosłych do objawowego leczenia swędzących zmian zapalnych i alergicznych skóry.
Skład
Substancjami czynnymi są: difenhydraminy chlorowodorek (Diphenhydramini hydrochloridum) i lidokainy chlorowodorek jednowodny (Lidocaini hydrochloridum monohydricum).
1 g żelu zawiera: 20 mg difenhydraminy chlorowodorku i 10 mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego.
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), hydroksyetyloceluloza, olejek eteryczny cytronelowy, disodu edetynian, woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dzieci od 2 roku życia, młodzież i dorośli: 2 lub 3 razy na dobę nanieść niewielką ilość żelu na zmienione miejsce na skórze i delikatnie rozprowadzić.
Działanie
Lek działa przeciwalergicznie, przeciwświądowo i miejscowo znieczulająco.
Wskazania
Lek Allefin jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu zmian zapalnych i alergicznych skóry, z towarzyszącym świądem, powstałych w następstwie ukąszeń owadów, a także kontaktu z roślinami np. pokrzywą.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz w przypadku dermatoz wysiękowych i pęcherzykowych.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Dotychczas nie stwierdzono nasilonych działań niepożądanych po miejscowym podaniu difenhydraminy i lidokainy. Z częstością nieznana obserwowano: rumień i reakcje alergiczne.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Produkt leczniczy należy stosować ostrożnie po przebytych porażeniach neurologicznych oraz w niewydolności mięśnia sercowego.
Nie należy nasłoneczniać skóry leczonej produktem Allefin.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Należy zachować ostrożność jeśli pacjent stosuje: metoprolol, wenlafaksynę, sulfonamidy, leki antyarytmiczne i miejscowo znieczulające, inhibitory MAO, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, pochodne fenotiazyny i przeciwzakrzepowe.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ze względu na brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku, należy unikać stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.